Šančių bibliotekoje pristatyta išskirtinė keramikos dirbinių paroda. Kauno suaugusiųjų mokymo centras ir Kauno tardymo izoliatorius ketverius metus bendradarbiauja ir vykdo projektą „Įkalintų asmenų meninių įgūdžių lavinimas taikomojoje dailėje, keramikos srityje.“

Nuteistieji jau nuo vasaros rankose minko molį. Būtent tada įrengtose palapinėse dalyviai susipažino su teorinėmis keramikos žiniomis, o vėliau ir praktiškai tai pritaikė užsiėmimuose. Molio dirbinių paslaptis atskleidė Kauno suaugusiųjų mokymo centro mokytoja Loreta Kvietkauskienė: „Pirmoji paroda įrodys, kaip projekto dalyviai išmoko žiedimo, lipdymo ir dekoravimo.“ Dabar bibliotekoje galite pasigrožėti vazomis ir skulptūromis. Be to, šių dirbinių autoriai tik vyrai. Ateityje numatomos dar dvi parodos, o artimiausioje dominuos lėkštės ir plokštės.

Keramikė L. Kvietkauskienė projekto dalyvius pamoko, pasidalina kūrybinėmis idėjomis, tačiau didesnę laiko dalį projekto dalyviai lipdo savarankiškai. Pasak mokytojos, šis užsiėmimas tarp nuteistųjų labai populiarus, nes lipdydami jie atsipalaiduoja, pasisemia teigiamų emocijų.

Kviečiame į parodą Šančių bibliotekoje (Sandėlių g. 7) pasižvalgyti ir pasidžiaugti darbais.

Nuotraukos: Saulius Černevičius

Nuotr. Sauliaus Černevičiaus